Splyňovacie kotly radu MA

Splyňovacie kotly radu MA ekologickým spaľovaním šetria životné prostredie. Sú určené pre úsporné a ekologicky šetrné vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov. Predpísaným palivom pre kotly MA je suché drevo.

Kotly sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov. Konštrukcia sa pozostáva z prikladacej a spaľovacej komory, vysoko odolnej žiarobetónovej trysky a dohorievacej keramiky, rúrového výmenníka a minerálnej izolácie. Teleso kotla je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov. Vnútornú časť tvorí kotlový oceľový plech o hrúbke 6 mm. Spaľovanie kotlov MA je riešené na princípe generátorového splyňovania za vysokej teploty (cca 1100°C). Horenie drevoplynu je podporované výkonným odťahovým ventilátorom, ktorý nasáva primárny vzduch do ohniska a sekundárny do trysky. Tento systém spaľovania je maximálne ekonomický, pričom dochádza k úspore paliva až o 40%. Kotly sú vybavené bezpečnostným chladiacim výmenníkom proti prehriatiu. Sú certifikované podľa európskej normy STN EN 303-5 : 2001 a sú zaradené do III. emisnej triedy.

Spyňovacie kotly radu MA sú ovládané elektronickou riadiacou jednotkou, ktorá riadi otáčky ventilátora, zapínanie a vypínanie čerpadla, tým zabezpečuje dosiahnutie najoptimálnejších parametrov pri spaľovaní dreva.

Kotol je doporučené zapojiť s LADDOMATOM  (Laddomat 11-30, 11-100 podľa výkonu) alebo termoregulačným ventilom, čím je docielená minimálna teplota vratnej vody do kotla 55 °C. Výstupná teplota kotla je udržiavaná v rozsahu 80 až 85 °C. Všetky kotly sú dodávané s chladiacim bezpečnostným výmenníkom proti prehriatiu (nutné dokúpit bezpečnostný ventil DANFOSS BVTS 3/4 “). Výrobca doporučuje zapojenie s akumulačnou nádržou, ktoré zníži spotrebu paliva, zvýši životnosť kotla a zvýši komfort vykurovania.

Výhody:

 • vysoká účinnosť a spoľahlivosť
 • nízka spotreba dreva
 • spaľovanie veľkého kusového dreva a dreveného odpadu, mäkkého aj tvrdého dreva
 • jednoduchá obsluha, bezprašná prevádzka a jednoduché čistenie
 • viacjazyčná elektronická riadiaca jednotka
 • dlhá doba horenia (8-12 hodín)
 • automatické odstavenie ventilátora a čerpadla pri dohorení paliva
 • kvalitné žiarobetónové tvarovky – dlhšia životnosť
 • verzie kotla – STANDARD a PREMIUM:
 • STANDARD – 10 stupňová regulácia otáčok ventilátora, dohorievací priestor je tvorený plechovým šuplíkom so šamotovými tehličkami, regulácia na základe teploty vody v kotly
 • PREMIUM – plynulá regulácia otáčok ventilátora s PID regulácia a komínovým snímačom, dohorievací priestor je tvorený žiarobetónovými tvarovkami namiesto šamotových tehličiek, regulácia na základe teploty vody v kotly a komínovej teploty – vyššia účinnosť kotla a úspora paliva
Dokumenty
Galéria